Хто такий cнайпер?

хто-2

Хто такий снайпер …

… за стандартами армії США:
Людина, яка здатна
– виявляти, визначати відстані і вражати цілі на відстанях від 150 до 800 метрів;
– непомітно висуватися і займати замасковану позицію не далі ніж в 220 метрах від спостерігача, діючи індивідуально, і не далі ніж в 330 метрах, діючи в складі пари;
– вражати цілі, що з’являються випадково на відстанях до 800 метрів;
– точно вражати мішень, що з’являється на 3 секунди, на відстанях 200 і 400 метрів, і мішень, що з’являється на 6 секунд, на відстані 300 метрів;
– знати принципи маскування, способи спостереження і передачі повідомлень, правильно обирати та облаштовувати місце вогневої позиції;
– вражати грудну мішень з першого пострілу на відстані 600 метрів в 9 випадках з 10, а на відстані 800 метрів – в 5 випадках з 10.

… за загальносвітовими стандартами:
Людина, що здатна стріляти з точністю в 1 МОА або краще.

… на думку цивільних:
Будь-яка людина з гвинтівкою з оптичним прицілом.

… на думку стрільця-спортсмена:
Будь-яка людина, яка вміє стріляти краще за нього.

… за статутом:
Боєць, за яким закріплено табельну зброю СВД;

… на думку вашого супротивника:
Той, хто стріляє по їх позиціях повільними одиночними пострілами.

… на думку вашого командира:
Боєць, який за наказом повинен влучати в будь-яку ціль з будь-яких положень при будь-якій погоді 24 години на добу 7 днів на тиждень.

Можна довго сперечатися про те, хто гідний звання снайпера, а хто ні. Ми тренуємо людей не заради титулів і визнання, а для підвищення обороноздатності України. У нашому розумінні снайпер – це людина яка постійно вдосконалюється, щоб стріляти точніше, на більші відстані, і при цьому намагається бути максимально непомітною і недосяжною для супротивника. Школа “Дике поле” навчає цьому, надає полігони для тренувань і формує товариство ентузіастів високоточної стрільби, що дозволяє кожному ефективно тренуватися.

Три поради від «Дикого поля» по тренуванню особового складу

Що на вашу думку приносить перемогу в бою?
Бойовий дух? Чисельність? Уміння стріляти? Краща зброя і техніка? Це важливо, але є головний фактор, без якого неможливо здобути перемогу.

Організація.

Організація – це навичка, яка дозволяє створювати працездатні системи там, де панує розруха і хаос. У бою завжди перемагає більш організований підрозділ. Будь-яке наступ можливий тільки у разі кращої організації наступаючих військ, будь-яка поразка – результат провалу в організації. Ті, хто має бойовий досвід, розуміють це краще за інших.

Ви стріляєте на полігоні краще за всіх? Це добре, але у бойовій ситуації результативність вогню буде за тими, у кого краще організовані сектора, корегування вогню та постачання боєприпасів.

Ви володієте кращою, ніж у супротивника, зброєю? Це добре, але першим знайде ціль та натисне на гачок той, у кого краще організоване спостереження. Якість спостереження визначається ступенем свіжості особового складу на спостережному пункті.

У вас втричі більше людей та прекрасний бойовий дух? Це добре, але у цьому буде мало толку, якщо третина з них п’є, третина не може вчасно вийти на рубіж атаки, а ще третина втрачає зв’язок у вирішальний момент, плюс інколи всі вони помилково стріляють один в одного. Навіть міць і чисельність армії визначається не кількістю населення країни, а вмінням держави організувати підготовку і мотивацію громадян.

Щоб навчиться організації потрібно її практикувати.

Організація починається з того що ви підтримуєте порядок у своїх речах, доглядаєте за зброєю та спорядженням, приходите на зустрічі та тренування вчасно. Ніколи не брешете і не підводите побратимів. Дотримуйтесь правил безпечного поводження зі зброєю, вчиться правильно вести радіозв’язок та передавати повідомлення. Це не для інших, це для вас, все це – напрацювання первинних навичок організації. Засвоївши ці основи, людина готова стати частиною організованого колективу та почати вивчення таких складних речей як тактика та робота у складі підрозділу.

Багато хто починає тренувати тактику і маневри, не маючи мінімальних навичок в організації. Виглядає це так: призначається тренування по командній взаємодії, наприклад пересування по місцевості у бойовому порядку. Але тренування починається не вчасно та проходить не в повному складі з причин:
– Кілька людей запізнилися на місце збору (їх всі чекали)
– Кілька людей, які обіцяли бути, не приїхали і не попередили про це
– Хтось приїхав вчасно, але довго збирався та копався в речах (його чекали)
– Під час брифінгу план проведення обговорювався занадто довго та зі сперечаннями

Висновок очевидний: якщо ви не можете добре організувати таку елементарну річ, як тренування у комфортних тилових умовах – у реальній ситуації за найменших складнощів ваш підрозділ втратить управління та розсиплеться на частини. І буде вже неважливо, що ви на цих тренуваннях відпрацьовували.

Порада від «Дикого поля» N1 як підвищити навик організації:

— Не чекайте тих, хто спізнюється —

Якщо у вас призначено виїзд о 9:00, в 9:01 машини повинні бути на ходу. Ніщо так не організовує ваших не пунктуальних товаришів як автомобіль, що від’їзжає у них з під носа, хоча вони спізнилися всього на 2 хвилини. Ефект від такої події – наступні півроку (мінімум) вони будуть приходити на місце збору вчасно.

Чому це критично важливо.
Що може зробити невеликий, але організований підрозділ за 2 хвилини? Сісти в машини та проїхати кілометр / встановити засідку / проміряти дистанції та скласти картку вогню / доповісти ситуацію і викликати підтримку. Це не просто 2 хвилини, це 2 хвилини переваги над супротивником. Кожен день виграли 2 хвилини там, 5 тут і незабаром ви випереджаєте супротивника на годину, потім на день, потім на тиждень. Краща організація дозволить вам обганяти своїх супротивників у всьому, завжди бути на кілька кроків попереду та нав’язувати такий темп роботи, з яким він не зможе впоратися. Це стосується всіх видів діяльності, починаючи від тренувань та патрулювання, до артилерійських дуелей та ефективності постачання армії.

Порада від «Дикого поля» N2 як підвищити навик організації:

—Формуйте навчальні підрозділи—

З людей, що беруть участь у тренуванні формуйте загони, двійки, четвірки, що завгодно – головне щоб не залишилося одинаків. Нехай люди звикають, що вони не купка цивільних, а знаходяться у організованій групі. Нехай вчаться взаємодіяти з незнайомими людьми, самостійно вибирати командирів, розподіляти обов’язки та планувати спільні дії. Нехай цей підрозділ проіснує всього одне тренування, але досвід організації отримають всі. У разі коли потрібно буде приєднається до іншого підрозділу, людина вже буде знати що таке бути частиною команди.

Порада від «Дикого поля» N3 як підвищити навик організації:

—Наявність супротивника на тренуванні—

В умовах бойових дій завдання підрозділу – організувати систематичне знищення супротивника – при постійній нестачі часу, людей, боєприпасів, техніки, води та їжі. Попередні тренування та навчання допоможуть розвинути це вміння і дати необхідний досвід, тільки якщо тренування проходять в умовах коли один підрозділ змагається / протистоїть іншому. Де кожен звикає до думки та стану «якщо не я, то мене».

Беручи участь в якісних тренуваннях ви звикаєте виконувати завдання в умовах протидії та перемагати супротивника. Перемагати не випадково, а систематично. Коли у людини виробляється звичка перемагати, це дає їй здорове почуття агресії та ініціативи, вона зможе захопити контроль та впоратись з будь-якою ситуацією.

«Переможці спочатку перемагають, а потім йдуть на війну. Переможені спочатку йдуть на війну, а потім намагаються перемогти » – Сунь Цзи, “Мистецтво війни”.