Хто такий cнайпер?

Хто такий снайпер …

… за стандартами армії США:
Людина, яка здатна
– виявляти, визначати відстані і вражати цілі на відстанях від 150 до 800 метрів;
– непомітно висуватися і займати замасковану позицію не далі ніж в 220 метрах від спостерігача, діючи індивідуально, і не далі ніж в 330 метрах, діючи в складі пари;
– вражати цілі, що з’являються випадково на відстанях до 800 метрів;
– точно вражати мішень, що з’являється на 3 секунди, на відстанях 200 і 400 метрів, і мішень, що з’являється на 6 секунд, на відстані 300 метрів;
– знати принципи маскування, способи спостереження і передачі повідомлень, правильно обирати та облаштовувати місце вогневої позиції;
– вражати грудну мішень з першого пострілу на відстані 600 метрів в 9 випадках з 10, а на відстані 800 метрів – в 5 випадках з 10.

… за загальносвітовими стандартами:
Людина, що здатна стріляти з точністю в 1 МОА або краще.

… на думку цивільних:
Будь-яка людина з гвинтівкою з оптичним прицілом.

… за статутом:
Боєць, за яким закріплено табельну зброю СВД;

… на думку вашого супротивника:
Той, хто стріляє по їх позиціях повільними одиночними пострілами.

… на думку вашого командира:
Боєць, який за наказом повинен влучати в будь-яку ціль з будь-яких положень при будь-якій погоді 24 години на добу 7 днів на тиждень.

Можна довго сперечатися про те, хто гідний звання снайпера, а хто ні. Ми тренуємо людей не заради титулів і визнання, а для підвищення обороноздатності України. У нашому розумінні снайпер – це людина яка постійно вдосконалюється, щоб стріляти точніше, на більші відстані, і при цьому намагається бути максимально непомітною і недосяжною для супротивника. Школа “Дике поле” навчає цьому, надає полігони для тренувань і формує товариство ентузіастів високоточної стрільби, що дозволяє кожному ефективно тренуватися.

Задача снайпера – здобути перемогу

Що на вашу думку приносить перемогу в бою?
Уміння стріляти? Кількість бійців? Бойовий дух? Краща зброя та техніка?
Це важливо, але є головний фактор, без якого неможливо здобути перемогу – організація.

Організація – це навичка, яка дозволяє створювати працездатні системи там, де панує розруха та хаос. У бою завжди перемагає більш організований підрозділ. Будь-яке наступ можливий тільки у разі кращої організації наступаючих військ, будь-яка поразка – результат провалу в організації. Ті, хто має бойовий досвід, розуміють це краще за інших.

Ви стріляєте на полігоні краще за всіх? Це добре, але у бойовій ситуації результативність вогню буде за тими, у кого краще організовані сектора, корегування вогню та постачання боєприпасів.

Ви володієте кращою, ніж у супротивника, зброєю? Це добре, але першим знайде ціль та натисне на гачок той, у кого краще організоване спостереження. Якість спостереження визначається ступенем свіжості особового складу на спостережному пункті.

У вас втричі більше людей та прекрасний бойовий дух? Це добре, але з цього буде мало користі, якщо третина з них п’є, третина не може вчасно вийти на рубіж атаки, а ще третина втрачає зв’язок у вирішальний момент, плюс інколи всі вони помилково стріляють один в одного. Навіть міць і чисельність армії визначається не кількістю населення країни, а вмінням держави організувати підготовку і мотивацію громадян.

Щоб навчиться організації потрібно її практикувати.

Організація починається з того що ви підтримуєте порядок у своїх речах, доглядаєте за зброєю та спорядженням, приходите на зустрічі та тренування вчасно. Ніколи не брешете і не підводите побратимів. Дотримуйтесь правил безпечного поводження зі зброєю, вчитесь правильно вести радіозв’язок та передавати повідомлення. Це не для інших, це для вас, все це – напрацювання первинних навичок організації. Засвоївши ці основи, людина готова стати частиною організованого колективу та почати вивчення таких складних речей як тактика та робота у складі підрозділу.

Багато хто починає тренувати тактику і маневри, не маючи мінімальних навичок в організації. Виглядає це так: призначається тренування по командній взаємодії, наприклад пересування по місцевості у бойовому порядку. Але тренування починається не вчасно та проходить не в повному складі з причин:
– Кілька людей запізнилися на місце збору (їх всі чекали)
– Кілька людей, які обіцяли бути, не приїхали і не попередили про це
– Хтось приїхав вчасно, але довго збирався та копався в речах (його чекали)
– Під час брифінгу план проведення обговорювався занадто довго та зі сперечаннями

Висновок очевидний: якщо ви не можете добре організувати таку елементарну річ, як тренування у комфортних тилових умовах – у реальній ситуації за найменших складнощів ваш підрозділ втратить управління та розсиплеться на частини. І буде вже неважливо, що ви на цих тренуваннях відпрацьовували.

Три поради від Дикого поля як підвищити рівень організації:

— 1. Не чекайте тих, хто спізнюється —

Якщо у вас призначено виїзд о 9:00, в 9:01 машини повинні бути на ходу. Ніщо так не організовує ваших не пунктуальних товаришів як автомобіль, що від’їзжає у них з під носа, хоча вони спізнилися всього на 2 хвилини. Ефект від такої події – наступні півроку (мінімум) вони будуть приходити на місце збору вчасно.

Чому це критично важливо.
Що може зробити невеликий, але організований підрозділ за 2 хвилини? Сісти в машини та проїхати кілометр / встановити засідку / проміряти дистанції та скласти картку вогню / доповісти ситуацію і викликати підтримку. Це не просто 2 хвилини, це 2 хвилини переваги над супротивником. Кожен день виграли 2 хвилини там, 5 тут і незабаром ви випереджаєте супротивника на годину, потім на день, потім на тиждень. Краща організація дозволить вам обганяти своїх супротивників у всьому, завжди бути на кілька кроків попереду та нав’язувати такий темп роботи, з яким він не зможе впоратися. Це стосується всіх видів діяльності, починаючи від тренувань та патрулювання, до артилерійських дуелей та ефективності постачання армії.

—2. Формуйте навчальні підрозділи—

З людей, що беруть участь у тренуванні формуйте загони, двійки, четвірки, що завгодно – головне щоб не залишилося одинаків. Нехай люди звикають, що вони не купка поодиноких цивільних, а знаходяться у організованій групі. Нехай вчаться взаємодіяти з незнайомими людьми, самостійно обирати командирів, розподіляти обов’язки та планувати спільні дії. Нехай цей підрозділ проіснує всього одне тренування, але досвід організації отримають всі. У разі коли потрібно буде приєднається до іншого підрозділу, людина вже буде знати що таке бути частиною команди.

—3. Наявність супротивника на тренуванні—

В умовах бойових дій завдання підрозділу – організувати систематичне знищення супротивника – при постійній нестачі часу, людей, боєприпасів, техніки, води та їжі. Попередні тренування та навчання допоможуть розвинути це вміння і дати необхідний досвід, тільки якщо тренування проходять в умовах коли один підрозділ змагається / протистоїть іншому. Де кожен звикає до думки та стану «якщо не я, то мене».

Беручи участь в якісних тренуваннях ви звикаєте виконувати завдання в умовах протидії та перемагати супротивника. Перемагати не випадково, а систематично. Коли у людини виробляється звичка перемагати, це дає їй здорове почуття агресії та ініціативи, вона зможе захопити контроль та впоратись з будь-якою ситуацією.

«Переможці спочатку перемагають, а потім йдуть на війну. Переможені спочатку йдуть на війну, а потім намагаються перемогти » – Сунь Цзи, “Мистецтво війни”.